Démonická lanovka

Démonická lanovka

Démonická lanovka je velmi oblíbenou, především letní aktivitou, kdy z 15ti metrů jedete po ocelovém laně do rybníka, kde vás čekají přátelé a instruktor v raftu a odvezou vás na břeh. Chce to notnou dávku odvahy, aby se člověk, sedící na okraji věže, podíval pod sebe. Přihlížející mívají z této aktivity stejně silné zážitky, jako samotný účastník, díky kladce totiž jedete do rybníku tak rychle, že se po dopadu do vody do okolí rozletí miliony kapek vody, které letí velmi daleko.

Jištění

Celou tuto aktivitu absolvujete v celotělovém úvazku, ke kterému dostanete něco jako ferraty, ty však nejsou na koncích zakončené pouze karabinou, ale i kladkou. Kladky jsou vyrobeny z materiálů určených na používání na ocelových lanech, kladky jsou navíc rychlostní a tudíž vás nebudou zbržďovat jako obyčejné kladky, ale dovolí vám vyvinout nečekanou rychlost.V posledním patře věže vás instruktor připne k ocelovému lanu vedoucímu do rybníka. Vy se posadíte na okraj věže a budete se řídit pokyny instruktora, ty je třeba respektovat.

Až se připravíte, skočíte dolů a pojedete po laně až do rybníka, odkud vás přátelé a instruktor na raftu vytáhnou, odjistí a odvezou ne břeh. Aktivita je bezpečná i pro nepříliš zdatné plavce, protože jsou i po dojezdu stále zajištěni na ocelovém laně. Po doapdu samozřejmě nehrozí žádný úraz způsobený nárazem na vodu, protože částečně do vody zajedete.

Kde tuto aktivitu najdete:

  • Březová

Odborní instruktoři jsou nositeli akreditovaných licencí v oblasti jejich specializace.

Instruktorský tým absolvoval kurzy první pomoci, vedoucí programu je absolventem licenčního semináře ZdrSEM a ČSČK§

V adrenalinových programech používáme atestovaný materiál ( U.I.A.A. ).

Všechny aktivity jsou testovány instruktorským týmem a podřízeny bezpečnostním standardům motivovaných zásadami Outward Bound

 
 
CZčesky | DEdeutsch | ENenglish
© 2006 - 2020 Special Team For Adventure In Nature | Vyrobilo Vergilio