Snowblade

Snowblade

Supershorties nebo kraťasy jsou krátké lyže cca 100 cm pro snadnou výuku carvingových oblouků, velmi snadno ovladatelné a zpřístupňují zábavu na sněhu i neškoleným jezdcům, ale současně slouží i jako hravá nebo cvičná carvingová pomůcka. Rádius točení mají cca 6-9 metrů tzn.pokud pojedete po hranách budete dělat oblouky právě tak velké.

.

Na snowbladech jezdíme i bez hůlek. Jejich délka se odvíjí od toho, co máme v úmyslu s nimi dělat. Kratší jsou obratné a připadáte si, jako byste na sněhu bruslili. To delší snowblade sice taky, ale přece jen je tam nějaký rozdíl, který jde cítit. S delšími se zase dá jezdit rychle a i při vyšších rychlostech zůstavají stabilní, dají se s nimi řezat větší oblouky a lépe se s nimi skáče (respekt. dopadá a to převážně do měkčího sněhu).U snowblade je také důležité zmínit, že mají poměrně dost zvednutou špičku a patu a to z důvodu, aby na nich bylo možné jezdit i pozpátku, projíždět hlubším sněhem a hlavně, aby vás nerozhodila kdejaká hrouda ležící na svahu.Jejich další výhodou- oproti lyžím je jejich skladnost a lehkost.

Kde tuto aktivitu najdete:

  • Relaxa
  • Orientka

Bezpečnost

Ač je pohyb na snowbladech opravdovou radostí a svádí k velmi rychlé jízdě, plné otoček a skoků, nesmíte těmto svodům podlehnout, jezděte tak, abyste měli neustálý přehled o situaci nad i pod vámi a abyste mohli vždy kontrolovaně, rychle a přesně zastavit, protože bezpečnost vaše a ostatních má přednost před všemi zážitky na svahu...

 
 
CZčesky | DEdeutsch | ENenglish
© 2006 - 2020 Special Team For Adventure In Nature | Vyrobilo Vergilio