Lezecké stěny

Lezecké stěny

Vysoké stěny se lezou za pomoci jištění. Boulderovky jsou určené jak těm nejmenším, tak dospělým, leze se na nich bez jištění a skvěle zde zdokonalíte vaši lezeckou techniku. Přes lezecké stěny jsou naše střediska velmi dobře vybavena a stále vymýšlíme nové projekty.

.

V našich střediscích se setkáte s velkým množstvím stěn, některé jsou více než patnáctimetrové, některé se dají lézt bez jištění. Boulderovací stěny jsou vytvořeny pomocí nejnovějších technologií, které již umí vytvořit stěnu, která je věrnou imitací pískovcové skály a která je velmi oblíbená především u malých dětí.

Dále se na některých našich střediscích můžete seznámit se slaňovacím trenažerem, který je dobrou průpravou na případné slaˇmování ze skal, z mostů nebo z vysokých stěn.

.

Kde tuto aktivitu najdete:

  • Březová
  • Relaxa
  • Orientka

.

Bezpečnost

Na stěnách používáme horní jištění a postupové jištění pro lezení prvolezcem, na těchto stěnách jsou našroubované chyty, ale celé stěny jsou kamenné, takže ti zdatnější můžou chyty úplně vynechat a pokusit se ji vylézt bez použití těchto přidaných chytů. Prvolezec je jištěn přes nýty, které jsou dostatečně hluboko do stěny zapuštěny, na vršku stěny je řetěz z kruhem, kde se provléká jistící lano pro ty, kteří polezou dále- s horním jištěním.

Odborní instruktoři jsou nositeli akreditovaných licencí v oblasti jejich specializace.

Instruktorský tým absolvoval kurzy první pomoci, vedoucí programu je absolventem licenčního semináře ZdrSEM a ČSČK§

V adrenalinových programech používáme atestovaný materiál ( U.I.A.A. ).

Všechny aktivity jsou testovány instruktorským týmem a podřízeny bezpečnostním standardům motivovaných zásadami Outward Bound.

 
 
CZčesky | DEdeutsch | ENenglish
© 2006 - 2020 Special Team For Adventure In Nature | Vyrobilo Vergilio