Snowkite

Snowkite

Adrenalinový zimní sport, který nyní u nás prožívá svůj boom. Nezůstáváme pozadu a snowkiting (jízda na lyžích či na snowboardu za řiditelným drakem), řadíme jak do vybraných lyžařských kurzů pro školy, tak do programů pro firmy, rodiny a kolektivy .

.

.

.

.

.

Dnes stále populárnější sport, na lyžích či na snowboardu se necháte táhnout říditelným drakem. Jistě všichni známe snowboarding, ale k tomu, abyste dosáhli pěkné rychlosti několika desítek kilometrů v hodině nebo provedli s prknem či lyžemi několikametrový skok, nevyhnutelně potřebujete kopec. A to pořádný. Toto ale neplatí v případě snowkitingového šílenství. Potřebujete jen křídlo (speciální snowkitingový padák), prkno nebo lyže a pokud foukne dobře větřík, pofičíte na zasněžených pláních třeba i do kopce. Chce to jistě značnou dávku zručnosti, ale po čase se křídlo naučíte řídit a nebudete se moci od něj odtrhnout. Skoky mohou v extrémním případě měřit i přes deset metrů.

Snowkitingové vybavení se skládá z 5 hlavních oblastí:
1. Drak (komorový nebo nafukovací)
2. Šňůry (lines)
3. Řídící systém (včetně bezpečnostního systému)
4. Snowboard a nebo lyže
5. Další vybavení (bederní nebo sedací trapéz, helma a vhodné zimní oblečení)

Snowkiting můžete provozovat na x různých způsobů a vybrat si své pole působnosti. Každá forma snowkitingu ovšem klade různé požadavky na schopnosti a zkušenosti.

Kde tuto aktivitu najdete:

  • Relaxa
  • Orientka

.

Bezpečnost

Na kite si bereme vždy rukavice, sníh, led a ostré šňůry od kitu mohou způsobit menší úrazy. Na kitu nikdy jako začátečníci neděláme nic nebezpečného, drak má přecejen sílu a mohl by někoho odnés dosti daleko. Také se vyhýbáme blízkosti el. vedení a stromů.

 
 
CZčesky | DEdeutsch | ENenglish
© 2006 - 2020 Special Team For Adventure In Nature | Vyrobilo Vergilio