Snowboard

Snowboard

Každý, koho již nebaví jednotvárné lyžování, se může naučit jezdit na snowboardu. Tento sport je stále víc a víc populární, proč tedy lyže nevyměnit za pořádné prkno, na kterém se dají dělat různě vylepšené oblouky, skoky a triky, které si na lyžích neužijete?

.

Snowboarding je finančně náročný jen ze začátku, dokud nenakoupíte potřebné vybavení.Je totiž potřeba koupit prkno, vázání, boty, vhodnou výstroj, helmu a případně i jiné chrániče. Snowboardy se dělí na freestyleboardy, freerideboardy a alpinboardy.

První druh se používá pro skoky a různé triky, druhý je mezikrokem mezi freestyleboardem a alpinboardem. Je trochu tvrdší, než předešlé prkno, aproto se na něm dá jezdit o něco rychleji a jistěji, samozřejmě se na něm dá i skákat, ale jen v omezené míře.

Posledním typem jsou alpinboardy. Jedná se o tvrdé prkno, které se používá v kombinaci s tvrdým vázáním( je podobné lyžařskému a i bota svým vzhledem připomíná klasické přeskáče). Toto prkno se používá pro slalomy a různé rychlostní závody. Na rozdíl od obou předchozích typů má zvedlou jen špičku, což znamená, že jakékoliv otočky a jízdy pozpátku jsou vyloučené.Ovládat snowboard na základní úrovni se naučíte během pár dní, nicméně, naučit se na něm jezdit pořádně, to trvá mnohem déle.Během prvních dní se seznámíte s terénem, s vybavením, s pohybem na snowboardu a celkově se zorientujete v jízdě na vleku, pádech, ve správném držení těla atd....To, že se s tím vším seznámíte ještě neznamená, že budete vše perfektně ovládat, odbourávání některých chyb zabere často i měsíce.

Kde tuto aktivitu najdete:

  • Relaxa
  • Orientka

.

Bezpečnost

Jako při ježdění na kole i u snowboardingu platí, že "se to nezapomíná", je ovšem důležité připomenout, že na začátku sezóny nikdo nejzdí tak dobře jako na konci sezóny, kdy jezdil tři měsíce v kuse, je tedy potřeba nepřeceňovat své síly a začít na mírrném nebo středním svahu a přiměřenou rychlostí sjet dolů. Postupně lze, samozřejmě, vybírat těžší terén, nicméně je potřeba se aklimatizovat a zvyknout si na všechny další lyžaře a snowboardisty, kteří se zde pohybují, brát jejich existenci na vědomí, chovat se ohleduplně a vyhýbat se nebezpečným situacím, které by mohly nastat. To je nejlepší prevence všech úrazů...

 
 
CZčesky | DEdeutsch | ENenglish
© 2006 - 2019 Special Team For Adventure In Nature | Vyrobilo Vergilio