Skalní lezení

Skalní lezení

Opravdové skály se nacházejí nedaleko našich středisek, jde o více lezeckých lokalit, které lze v případě zájmu navštívit. Jedná se o dobře jištěné a upravované cesty, které jsou všech obtížností a kde si každý vybere, co bude chtít lézt.

.

.

Jištění

Cesty jsou jištěny buď borháky, anebo kruhy(zejména u starších cest), které se kontrolují a mění. Na vrcholech jsou v dostatečném počtu slaňovací kruhy, proto polezete s horním jištěním, čímž se zabrání pádu více jak jeden metr(záleží na průtažnosti lana), jeden metr ve dvacetimetrové cestě však nehraje žádnou roli a jakýkoliv vážnější úraz je naprosto vyloučen. Veškeré lezecké vybavení vám zapůjčíme, celou aktivitu absolvujete v elotělovém úvazku a s helmou, která vás ochrání před případnými kameny.

Kde tuto aktivitu najdete:

  • Relaxa
  • Orientka

Odborní instruktoři jsou nositeli akreditovaných licencí v oblasti jejich specializace.

Instruktorský tým absolvoval kurzy první pomoci, vedoucí programu je absolventem licenčního semináře ZdrSEM a ČSČK§

V adrenalinových programech používáme atestovaný materiál ( U.I.A.A. ).

Všechny aktivity jsou testovány instruktorským týmem a podřízeny bezpečnostním standardům motivovaných zásadami Outward Bound.

Tyto skalní aktivity jsou zahrnuty například v programech "Pandora", či "Outdoorový specialista", to, která lokalita pro vás bude vhodnější a do které tudíž budou směřovat vaše kroky, určí instruktor dle jeho zkušeností a schopností vaší skupinky.

 
 
CZčesky | DEdeutsch | ENenglish
© 2006 - 2020 Special Team For Adventure In Nature | Vyrobilo Vergilio