Skok do prázdna

Skok do prázdna

Skok do prázdna se liší dle toho, na jakém středisku jej absolvujete, někde se skáče z věže, na jiném středisku se skáče do strže, jednou vás zachytí ocelová lana, podruhé ruce a osma zkušeného instruktora. Co je všude stejné je odhodlání, které je potřeba k překonání strachu. Pohled z věže dolů je stejně děsivý jako pohled do strže.

.

Jištění

Princip jištění skoku do prázdna je jednoduchý, ale účinný a bezpečný, skoky do prázdna se liší dle toho, na jakém středisku pobýváte. Skákající má na sobě celotělový úvazek k němuž vám instruktor připne jištění. Skok je zajištěn dvěma ocelovými lany nataženými přes strž pro dvojí jištění, případně je natažené lano, které je nahoře připevněno k ocelovému lanu, na jednom konci lana jste vy a na druhém brzdí instruktor váš pád pomocí brzdících zařízení. Zastavení je zajištěno pomocným lanem, kterým se dá i následně přitáhnout zpět.

Je důležité, aby úvazek byl řádně dotažen, to ale neznamená, že je nutné zaškrtit si nohy. Při skoku se držíte popruhů úvazku. To proto, aby se ruce nepřipletly někam kam nemají. Při samotném skoku je potřeba skočit tak, jak řekl instruktor. Nedoporučují se sni jakékoli akrobatické variace.

Kde tuto aktivitu najdete:

  • Březová
  • Relaxa
  • Orientka

Odborní instruktoři jsou nositeli akreditovaných licencí v oblasti jejich specializace.

Instruktorský tým absolvoval kurzy první pomoci, vedoucí programu je absolventem licenčního semináře ZdrSEM a ČSČK§

V adrenalinových programech používáme atestovaný materiál ( U.I.A.A. ).

Všechny aktivity jsou testovány instruktorským týmem a podřízeny bezpečnostním standardům motivovaných zásadami Outward Bound

 
 
CZčesky | DEdeutsch | ENenglish
© 2006 - 2020 Special Team For Adventure In Nature | Vyrobilo Vergilio